SmartCap on üks investoritest kiirendifondis Superangel

2. märts 2018

SmartCap valis kiirendihanke konkursi võitjaks Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ ühispakkumuse, mille tulemusena loodi riskiinvesteeringute fond Superangel. Ettevõtjate Veljo Otsason, Rain Rannu ja Marek Kiisa poolt juhitud fond alustab tegevust 12 miljoni euroga ning sihib lõplikku suurust 20 miljonit aasta jooksul. SmartCap investeerib fondi 4,2 miljonit eurot.

Superangel on varajase faasi investeerimisfond, kuhu selle meeskond investeerib aega ja kapitali, et aidata luua ja kasvada uutel tehnoloogia-start-up'idel. Fondi keskmise iduinvesteeringu kestus on 7 aastat. Investeerimist alustatakse varajases faasis, kuid planeeritakse ka jätkuinvesteeringuid selliselt et investeering ühe firma kohta jääb 50 000 euro ja 1,5 miljoni euro vahele, seejuures fondi esimene investeering jääb suurusjärku 50 000 -200 000 eurot.

Fondil on füüsiline kohalolek Eestis ja ka Ränioru südames Palo Altos ning investeeringuid tehakse kogu maailma varajase faasi ettevõtetesse, eelistades Eesti-seosega firmasid, mille asutajatel on suur ambitsioon globaalselt läbi lüüa.

Superangeli fondi meeskonnal on tugev valdkondlik kogemustepagas ja väga hea rahvusvaheline võrgustik. Veljo Otsason, Rain Rannu ja Marek Kiisa on suutnud tõestada võimekust kaasata kapitali rahvusvahelistelt investoritelt ning investeerida rahvusvahelise potentsiaaliga ettevõtetesse.

Veljo Otsason ja Rain Rannu on rahvusvahelise mobiilimakselahendusi pakkuva ettevõtte Fortumo kaasasutajad, kes omavad nii riskikapitaliinvesteeringute kaasamise kui globaalsele turule sisenemise kogemust. Sealjuures on nad mõlemad kogenud äriinglid, omades osalust ligi 15 iduettevõttes, mille hulka kuuluvad ka Pipedrive ja Taxify. Marek Kiisa on silmapaistev äriingel, kes valiti 2014. aastal Eesti Äriinglite Assotsiatsioon EstBANi poolt aasta äriingliks. Ta oli ka üks GrabCADi esimesi investoreid – 2014. aastal müüdi GrabCAD 3D-printerite suurtootjale Stratasys – tegemist oli ühe Eesti suurima riskikapitalivaldkonna tehinguga.

SmartCap investeeris Superangel fondi kiirendihanke tulemusel. Hanke eesmärgiks oli investeerida SmartCapi poolt valitsetava riikliku riskikapitalifondi vahendeid kuni kahte kiirenditeenuseid osutavasse riskikapitalifondi ehk kiirendifondi kuni 4,2 miljonit eurot fondi kohta. Sellele lisandub kiirenditeenuste tasu kuni 1,4 miljonit eurot fondi kohta, mida rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondi vahenditest.

SmartCap on enam kui aasta jooksul teinud ümberkorraldusi oma investeerimistegevuses, mille käigus selle valitsetav riskikapitalifond Early Fund II läks otseinvesteeringutelt üle fondifondi mudelile ehk investeerib edaspidi teistesse investeerimisfondidesse koos erainvestoritega. Investeering Superangeli fondi on osa SmartCapi uuest strateegiast, mis keskendub riskikapitali investeeringutele idufirmadesse pikaajalise rahvusvahelise kogemusega ettevõtjate asutatud erafondivalitseja kaudu.

Lisainfo:

Sille Pettai
SmartCapi juhatuse liige
+372 523 1675
Sille.Pettai@smartcap.ee