SmartCapi Riskikapitalifond uuendas strateegiat, otsib uusi investeerimisvõimalusi

SmartCap uuendas Riskikapitalifondi investeerimisstrateegiat ja ajakohastas investeerimisprotsessi, pakkudes fondijuhtidele võimalust kaasata Riskikapitalifondist kapitali, sealhulgas ka ankurinvesteeringuks.

“SmartCapi investeeringute eesmärk on kohaliku kapitalituru arendamine ja Eesti ettevõtete kapitali kättesaadavuse parandamine ning selle osana ka siinsesse riskikapitali ökosüsteemi olulist väärtust lisavate initsiatiividesse panustamine,” lausus SmartCapi juhatuse liige ja fondijuht Sille Pettai. “Kui seni on SmartCap investeerinud fondidesse vaid avatud konkursipõhist protsessi kasutades, kus konkreetseks tähtajaks saabunud huvilisi hinnatakse viisil, mis muudab nad võrreldavaks ja seada pingeritta, et sealt vaid ühte kuni kahte erasektori fondi investeerida, siis nüüd on eeldused oluliselt turulähedasemaks lähenemiseks. Uus strateegia ja protsess võimaldavad Riskikapitalifondi vahendeid investeerida jooksvalt vastavalt turuolukorrale, turuosaliste huvile ja vajadusele ning SmartCapi uksed on avatud erasektori riskikapitalifondidele, kelle investeerimisstrateegia Riskikapitalifondi fookusega ühtib.” 

Potentsiaalsete uute SmartCapi Riskikapitalifondi investeeringute juures hinnatakse nende turuväljavaateid ja konkurentsieeliseid, sh investeerimisstrateegiat, meeskondade kogemust ja kompetentsi, pakutavaid tingimusi ning oodatavat tulusust. 

“Investeerimisotsuste langetamisel hindame jätkuvalt meeskonda, strateegiat ning pakutavaid tingimusi, kuid järjest enam hakkame rõhku pöörama fondide turupositsiooni ning konkurentsieeliste hindamisele. Endiselt näeme end ankurinvestoritena alustavates fondides, mis on siinse innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete turu käivitajad, kuid oleme jõudnud etappi, kus järjest enam rõhku pöörame kohaliku kapitalituru järjepidevale arendamisele tervikuna, mis eeldab ka juba tegutsevatesse edukatesse Eesti taustaga fondivalitsejatesse panustamist, et võimaldada neil kasvada,” kirjeldas Sille Pettai.   

“SmartCapi Riskikapitalifond on valmis investorina liituma, kui näeme pakutaval investeeringustrateegial kõrget potentsiaali ja meeskonnal eelduseid selle realiseerimiseks. Sealjuures võib tegu olla kas kitsalt Eesti fookusega fondiga või ka rahvusvaheliste fondidega, mille investeerimistegevusel on oluline väärtust lisav komponent siinsele ökosüsteemile,” märkis SmartCapi fondijuht. Võimaliku ühe fondiinvesteeringu suurus algab 2 miljonist eurost. 

SmartCapi Riskikapitalifondi investeerimisportfelli kuulub tänase seisuga neli fondiinvesteeringut – Tera Ventures I, Superangel One, Superangel Two ning NATO Innovatsioonifond. 2022. aasta lõpu seisuga on SmartCap Riskikapitalifond investeerinud läbi fondi- ja otseinvesteeringute kokku 117 iduettevõttesse, mille koondkäive ulatus 2022. aastal 1,32 miljardi euroni.