Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech kaasas 1,4 miljonit eurot

Eesti täppispõllumajandusele spetsialiseerunud iduettevõte Paul-Tech kaasas 1,4 miljonit eurot, vahendeid kasutatakse Ühendkuningriigi turule laienemiseks ja tootepakkumise väljaarendamiseks. Investeerimisvooru juhtis Eesti riskikapitalifond Superangel, selles osalesid SmartCap, Honey Badger Capital, Estonian Business Angels Network (EstBAN), Tatoli AS, Overkill VC ja äriinglid Rootsist. 

Paul-Techi tehnoloogia ühendab unikaalsed andurid, mis on sündinud mitme põlvkonna uurimistööst ja andmeanalüütikast, võimaldades põllumeestel kasutada tõhusamaid juhtimistavasid. Erinevalt traditsioonilistest täppisviljelusmeetoditest, mis tuginevad ainult optilistel andmetel, hindab Paul-Techi tehnoloogia reaalajas mullas toimuvaid protsesse. Põllumehele antakse täpne ülevaade, millal saab taim väetisi kasutada, millal varud lõppema hakkavad või mis on saagikust piiravad faktorid. “Meie ainulaadne mullapõhine lähenemine annab soovitusi, mis põhinevad kliendi põllult reaalajas mõõdetud mullaandmetel, ilma- ja ka satelliidiandmetel ning agronoomilistel teadmistel,” rääkis Paul-Techi tegevjuht ja kaasasutaja Mikk Plakk. “Selle tulemusel saavad põllumehed suurendada saagikust, vähendades samal ajal selle ökoloogilist jalajälge.”

“Paul-Tech on hea näide ettevõttest, kes põllumajandusettevõtetele vajalikke andmepõhiste teenuste pakkumise kõrval panustab ka oluliselt sektori keskkonnajalajälje vähendamisse. Paul-Techi teenused aitavad põllumajandusettevõtetel vähendada veetarvet ja väetiste kasutamist, säästes sellega mulda, keskkonda, põhjavett ning lõppkokkuvõttes ka inimeste tervist ja elurikkust,” lausus Sille Pettai, fondijuht ja SmartCapi juhatuse liige. “SmartCapi osalus rahastusringis on seega loogiline samm ning loob koos teiste tugevate investoritega veelgi paremad eeldused ettevõtte arenguks ja uutele turgudele sisenemiseks.”
Tänaseks kasutab Paul-Techi platvormi juba üle 100 põllumehe Eestist, Soomest, Rootsist ja Suurbritanniast. Investori ja Superangeli partneri Marko Oolo sõnul on kasvava keskkonna-, ühiskonna- ja majandussurve valguses säästvad tavad olulisemad kui kunagi varem. “Paul-Techi pühendumus vähendada veeraiskamist, minimeerida CO2 heitkoguseid ja tõhustada taimekasvatust ühtib meie investeerimisfilosoofiaga, mis seisneb jätkusuutlikkuse ja tehnoloogiliste uuenduste koosmõjus. Meil on hea meel toetada Paul-Techi positiivsete muutuste juhtimisel põllumajandussektoris ja püsiva väärtuse loomisel,” rääkis Oolo.
Paul-Tech on teaduspõhine põllumajandusplatvorm, mis võimaldab põllumeestel teha täpsemaid igapäeva otsuseid tänu reaalajas mullaandmetele. Ettevõte kasutab mullaandureid, mis on arendatud mitme põlvkonna teadusliku uurimise põhjal, et mõõta väetiste efektiivsust mullas ja anda põllumeestele ülevaadet erinevatest protsessidest mullas.  Ettevõtte asutasid 2019. aastal Mikk Plakk, Tiit Plakk, Eve Plakk ja Anu Einberg.
SmartCapi Rohefondist tehakse investeeringuid sellistesse rohetehnoloogia ettevõtetesse, kelle väljatöötatav lahendus/tehnoloogia panustab Euroopa Liidu kliimaeesmärkidesse. SmartCapi Rohefondi investeeringut rahastatakse Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU (RRF) vahenditest.
Foto: Paul-Tech