Sille Pettai sai kaitseministeeriumi kõrge tunnustuse

Kaitseminister Hanno Pevkur tunnustas novembri lõpus kaitseministeeriumi teenetemärgiga SmartCapi juhatuse liiget ja fondijuhti Sille Pettaid märkimisväärse panuse eest NATO innovatsioonifondi (NIF) loomisel.

Kuldrinnamärk omistati Sille Pettaile panuse eest riigikaitsesse aidates Eesti poolt luua 22 riigi poolt asutatud NATO innovatsioonifondi. „Iga äramärgitu on jätnud viimase aasta jooksul oma märkimisväärse pintslitõmbe Eesti riigikaitse arengusse. Sügav kummardus ja tänu kõigile selle eest. Nii neile, kes teevad seda elukutselistena, aga ka eriti neile, kes teevad seda omast vabast tahtest ja abistavad ka näiteks Ukrainat ning ukrainlasi teel võidule,“ sõnas teenetemärkide üleandmisel kaitseminister Hanno Pevkur.

SmartCapi juhatuse liikme ja fondijuhi Sille Pettai sõnul on saadud tunnustus kummardus kogu SmartCapi meeskonnale. “Ilma tugeva tagala ning meeskonnata suuri asju ei sünni. NIFi loomine on SmartCapi tegevuse vaatest väga tähenduslik, täna on meil Eestis edukas innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete maastik, silmapaistav ettevõtluskeskkond ning tugev kaitsepoliitika ja riigikaitse. Fondiga saame ehitada siia vahele silda ja luua toimiv kaitsevaldkonnas tegutsevate tehnoloogiaettevõtete ökosüsteem,” rääkis Pettai.

Selle aasta kevadel otsustas Eesti riik läbi riiklliku fondivalitseja SmartCapi investeerida NATO 1 miljardi euro suurusesse innovatsioonifondi 30 miljonit eurot. Investeeringu eesmärk on tekitada ja rahastada uusi, kahese ehk tsiviil- ja militaarkasutusega süvatehnoloogiaid arendavaid ettevõtteid.

Sille Pettai on SmartCapi nimel vedanud fondi tingimuste loomist ning ülesehitamist Eesti poolt. Äsja asutatud NIF alustab juba 2024. aastal investeerimistegevusega ning uue aasta algul on siinsetele turuosalistele, nii ettevõtetele kui ka riskikapitalifondidele, kavas ka rahastuse võimalusi tutvustav üritus.

 

Foto autor: Mihkel Leis, Kaitsevägi